FSMVÜ | İngilizce Hazırlık Programı
YÖK ATLAS
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMEPT nedir?

Fatih Sultan Mehmet English Proficiency Test (FSMEPT), Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencileri için düzenlenen İngilizce Yeterlik Sınavı'dır. Bu sınav Orta-üstü (Upper-intermediate, B2) düzeyde bir sınavdır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma kısımlarından oluşur. Geçme notu 100 üzerinden 65 puandır.

FSMEPT NewComers I-II: FSMEPT NewComers I, yalnızca yeni kayıt 1. yerleştirme lisans öğrencileri için, FSMEPT NewComers II, yalnızca yeni kayıt 2. yerleştirme lisans öğrencileri için akademik yılın başında uygulanan yeterlik sınavlarıdır.

FSMEPT Mid-Year: İngilizce hazırlık programında öğrenim görmekte olan öğrenciler için güz dönemi sonunda uygulanan sınavdır. Bu sınava girmek için öğrencilerin en az Orta (Intermediate, B1) düzeyi başarıyla tamamlamış ve devam şartını yerine getirmiş olmaları gerekir.

FSMEPT Final: İngilizce hazırlık programının tamamlandığı Haziran ayı içerisinde İngilizce hazırlık programında kayıtlı öğrenciler için düzenlenen İngilizce yeterlik sınavıdır. Bu sınava girmek için öğrencilerin en az Orta (Intermediate, B1) düzeyi başarıyla tamamlamış ve devam şartını yerine getirmiş olmaları gerekir.

FSMEPT Graduate I-II: Üniversitenin lisansüstü programlarına başvuran aday öğrenciler için ilgili lisansüstü programın bağlı olduğu enstitünün talepleri doğrultusunda düzenlenen yeterlik sınavıdır. FSMEPT Graduate I güz döneminde, FSMEPT Graduate II bahar döneminde düzenlenir.

FSMEPT Erasmus I-II: Erasmus değişim programıyla yurt dışına gitmek isteyen öğrencilerimiz için düzenlenen İngilizce yeterlik sınavıdır

Sınav örneğini "ÖRNEK FSMEPT" başlığı altındaki sayfadan görebilirsiniz. 

*FSMEPT sınav tarihleri için İngilizce Hazırlık Programı akademik takvimine bakınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi