FSMVÜ | İngilizce Hazırlık Programı
YÖK ATLAS
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
İngilizce Hazırlık Programından Muafiyet

Kayıt döneminde süreleri 2 yılı geçmemiş olmak şartıyla aşağıdaki sınav sonuçlarını sunan öğrenciler, İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf olarak lisans programlarına başlayabilirler. Eğitim dili %30 İngilizce olan programlara yeni kayıt yaptıran lisans öğrencilerinin, aşağıda belirtilen sınavların sonuçlarını akademik takvimde belirtilen tarihlerde Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir. Bu işlemi tamamlayan lisans öğrencileri, zorunlu İngilizce Hazırlık Programı'ndan muaf olacaklardır.

 

*Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü, farklı bir üniversiteden alınmış İngilizce yeterlik sertifikası ya da denkliği olan dış sınav sonucunun ibraz edilmesi durumunda, sonuçların güvenirliği ve eşdeğerliği hususunda araşrma yapabilir, ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişimde bulunabilir. İbraz edilen sonucun, güvenirlik ve eşdeğerlik şartlarını karşılamaması halinde öğrencinin muafiyet başvurusu kabul edilmeyebilir.

 

 

* FSMEPT: 65/100

* PTE Academic: 55/90

* TOEFL IBT: 78/120

* YDS: 655/100

 *YÖKDİL: 65/100

* CPE: C

* CAE: C

 

** Daha önce Türkiye’deki bir üniversitede ya da YÖK denkliği bulunan uluslararası bir üniversitede İngilizce hazırlık eğitimini başarıyla tamamlamış ve İngilizce yeterlik sınavından geçer not almış olan öğrenciler, üzerinden iki yıl geçmemesi koşuluyla başarılı olduklarını belgelendirerek akademik takvimde belirtilen tarihlerde Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’na ibraz etmeleri durumunda İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf tutulurlar.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi