YÖK ATLAS
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | DGS Ek Kontenjan Yerleştirmesi HK.
Duyuru Arşivi
DGS Ek Kontenjan Yerleştirmesi HK.

Dikey Geçiş Sınavı ek kontenjan yerleştirmesi ile üniversitemize yerleşen öğrenciler 19 Kasım Çarşamba günü İngilizce Yeterlik Sınavına (FSMEPT) tabi tutulacaklardır.

Sınavdan başarılı olan öğrenciler zorunlu İngilizce hazırlık programından muaf tutulurlar. Başarılı olamayan öğrenciler ise üniversite senatosunun 2014 girişli dikey geçiş öğrencileri için aldığı karar kapsamında tercihleri doğrultusunda eğitimlerine başlayabilirler.

 -Öğrencilerimiz 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık programına başlayabilirler. (Dersleri 1 Aralık Pazartesi günü Çamlıca yerleşkemizde başlayacaktır. Bu öğrencilerin 19 Kasım Çarşamba günü, hazırlık programına dahil olmak istediklerini belirten dilekçelerini Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.)

 -İngilizce hazırlık programına katılmak istemeyen öğrencilerimiz, yalnızca DGS ve YGS ile üniversitemize yerleşen öğrenciler için uygulanan AES programına katılabilirler. AES programı İngilizce hazırlık programının lisans eğitimi süresince yayılarak verildiği bir program olup, dersler Cumartesi günleri yapılır. Öğrenciler aynı zamanda lisans derslerini alabilirler.

 Sınav detayları aşağıdaki gibidir:

19 Kasım Çarşamba

9:15-10:15 - Writing

10:30-12:00 - Reading & Listening

13:00-15:00 - Speaking

Sınav Yeri: Çamlıca Yerleşkesi / -1. Kat Y sınıfıYABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi