• prep@fsm.edu.tr

Genel İngilizce Kursu


Genel İngilizce Kursu nedir?

Genel İngilizce yarı-yoğun bir kurs programı ve farklı seviyelerden oluşmaktadır. Odak noktası dilin dört ana unsurudur: Okuma, yazma, dinleme ve konuşma.

- Kursumuz yüz yüze olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Haliç ve Üsküdar Yerleşkeleri'nde gerçekleşecektir.

- Yüz yüze dersler için sınıf katılımcı sayısı 13-24 arasında olacaktır.

- Yeterli sınıf mevcuduna ulaşılmadığı durumlarda kurs iptal edilecektir.

- Genel İngilizce kursunda her seviye iki kurdan oluşur ve bir kur eğitim 56 ders saatidir.

- Genel İngilizce kursumuzun bir kuru 56 ders saatidir ve ücreti KDV dahil 1250 Türk Lirası'dır.

- Ders materyal ücreti (kitap vs.) ücrete dahil değildir.

- Adayların başvuru sonundaki deneme sınavına girmeleri gerekmektedir. Deneme sınav sonucuna göre bir seviyeye yerleştirilmeyi kabul eden kursiyer adaylarının ücret ödemesinden sonra kesin kayıtları yapılacaktır. Sınava girmeyen adaylar A1.1 seviyesinden kursa başlayacaklardır. Daha önce İngilizce eğitimi aldığını kanıtlayan adaylar başarılı olduğu son seviyenin bir üstünden sınava girmeden kursa başlayabileceklerdir.

 

 

 

 

EĞİTİM BAŞLANGIÇ - BİTİŞ TARİHLERİ

Hafta İçi: 19 Eylül 2022 - 03 Kasım 2022

 

 HAFTA İÇİ DERS TAKVİMİ

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe

18:30-20:15

 

 

GENEL İNGİLİZCE KURSLARIMIZIN SEVİYELERİ

SEVİYE

A1.1

A1.2

A2.1

A2.2

B1.1

B1.2

B2.1

B2.2

TOPLAM SAAT

56 Saat

56 Saat

56 Saat

56 Saat

56 Saat

56 Saat

56 Saat

56 Saat

ÜCRET

1250 ₺

1250 ₺

1250 ₺

1250 ₺

1250 ₺

1250 ₺

1250 ₺

1250 ₺

 

Başvuru İçin Tıklayınız

*Kurs başvuru tarihi 12.09.2022 tarihine kadardır.

İletişim: languagecenter@fsm.edu.tr

 

ÖDEME VE İADE İŞLEMLERİ

Ödeme işlemleri için başvuru tarihleri sona erdikten sonra tarafınıza languagecenter@fsm.edu.tr adresinden e-posta gönderilecektir. Buradaki ödeme linkinden banka/kredi kartı yöntemiyle ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeterli sayıda kursiyerle sınıf oluşmaması durumunda yatırmış olduğunuz kurs ücretiniz iade edilecektir.

Kayıt olunan kursa devam etmek istemeyen kursiyerlere ücret iadelerinin yapılabilmesi için kimlik fotokopisinin de ek olarak konulduğu ıslak imzalı dilekçelerinde mücbir bir sebep (vefat, hastalık vb.) göstermeleri gerekmektedir. Eğitimlerine mani olan mücbir sebebi ispatlayamayan kursiyerlere ücret iadesi kurs derslerinin başlamasından 48 saat öncesine kadar yapılabilmektedir. Aksi durumda iade yapılmayacaktır.

 

*%70 Devam şartını sağlayan adaylara kurs sonunda katılım sertifikası verilecektir.

**Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.

 

Genel İngilizce Kursu Seviyeleri

A1- Elementary

Başlangıç seviyesi olarak adlandırılan bu seviye Genel İngilizcenin ilk tanışma ve temel oluşturma seviyesidir. Öğrencilerimiz bu seviyede yalnızca günlük yazışma ve konuşmada karşılaşılabilecek temel gramer ve kelime bilgisi kazanımlarını elde etmektedir. Bu seviyeyi tamamladığınızda metinleri okuyabilir ve anlayabilir, temel kalıplarını kullanarak basit cümleler kurabilir, hatta günlük konuşmaları anlayabilir seviyeye ulaşabilirsiniz.

A2- Pre-Intermediate

Orta öncesi olarak isimlendirilen bu seviyede asıl amaç alınan teorik bilgiyi pratiğe dökmek, sizleri dile maruz bırakarak işitsel donanım ve konuşma özgüveni kazandırmaktır. Bu seviyeyi tamamladığınızda daha rahat cümle kurabilir, duygu ve düşüncelerinizi kolayca ifade edebilirsiniz.

B1- Intermediate

Orta seviye olarak adlandırılan 3. seviyede dersleriniz İngilizcenin aktif olarak kullanıldığı ve gramer konularının %90 oranında tamamlandığı seviyedir. Bu seviyeyi tamamladığınızda kendinizi rahatlıkla ifade edebilir, belirli bir konu hakkında tartışmaya katılabilir, ana dili İngilizce olan kişilerin aksanını anlayabilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Zor metinleri okuyabilir ve yazabilirsiniz. 

B2- Upper- Intermediate

Orta Üstü seviye olarak adlandırılan 4. seviyede gramerin büyük bölümü tamamlandığından, müfredat daha pratiğe yönelik; dinleme, konuşma ve ileri seviyede yazma becerileriyle devam etmektedir. Bu seviye sonrası Genel İngilizce’yi tamamlamış ve akademik İngilizce’ye geçebilirsiniz. Bu seviyeyi başarılı bir şekilde tamamladığınızda, ihtiyacınız olan konuşma becerisinin %90’ına sahip olursunuz. Uzun cümleler kurabilir, mesleki ve akademik tartışmalara girebilir, farklı aksanları anlayabilir, uzun metinler yazabilir ve çevirebilir seviyeye ulaşırsınız.