• prep@fsm.edu.tr

Online Participation


Achieve 3000

Okuma becerinizi seviyenize uygun metinlerle geliştirebileceğiniz bir platform olan Achieve 3000 ile akademik yıl boyunca bölümünüzle alakalı ve genel kategorilerde makaleler okuyup aktiviteler yapacaksınız. Hazırlık Programında kullanılan kitapların online platformları yayınevinden satın alma işlemi gerçekleştirildiğinde talep edilmelidir. Online uygulamalar eğitim döneminde ölçme ve değerlendirmeye dahildir.

Ürünü online olarak satın almak için tıklayınız.

** İlgili linke giriş yaptıktan sonra sipariş sekmesinden il ve üniversite seçimi yapınız (İstanbul- Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi şeklinde), karşınıza çıkan alanda seviyenizi (A1 Elementary, A2 Pre-Intermediate, B1 Intermediate, B2 Upper-Intermediate) seçip satın al butonuna basınız, son olarak ise onaylıyorum diyerek online satın alma (ödeme) işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Achieve 3000 Değerlendirme Ölçütleri

Akademik yıl başlangıcında sizlerle paylaşılan Achieve3000 rehber videosunda platformun satın alımı, makalelerde yapılması gereken aktiviteler belirtilmiş olup, videonun sonunda “Puan kaybetmemek için toplam 12 makaleyi 75 ve üzeri skorla yapmalısınız” ifadesi kullanılmıştır. Ödevler haftalık olarak classroom üzerinden duyurulucak olup, yine ödevler haftalık olarak yapılacaktır. Makalelerden aldığınız skorlar aktivite tamamlandığında sonuçları görüntüle anlamına gelen “View Results” bağlantısı ile size anlık verilmektedir. Ayrıca öğrenciler platform üzerinde “My Lessons” sekmesi altında aktiviteleri filtreleyip sonuçları geriye dönük olarak inceleyebilirler. Çevrimiçi platformlar hususunda teknik aksaklıklar ya da ihmal neticesinde puanlarını öğrenemeyip merak eden öğrencilerimiz her zaman Bölüm Sekreterliğimize bkcebeci@fsm.edu.tr mail adresine de ayrıca başvurabilirler.